سوالات متداول

در صورتی که نسخه‌ی جدید شید بر روی سیستم شما نصب نیست به دو روش می‌توانید در شید ثبت نام نمایید:
– در سایت شید به قسمت «ناحیه کاربری» بروید و سپس گزینه «ثبت نام» را انتخاب کنید.
– برنامه‌ی شید را از قسمت «دانلود» سایت دریافت کرده و با اجرای فایل و طی کردن مراحل آن، نصب کنید. پس از طی مراحل نصب، برنامه به صورت خودکار از شما خواهد خواست که ثبت‌نام کنید. شما می‌توانید با ورود شماره همراه و تعیین کلمه‌عبور مراحل ثبت‌نام را انجام دهید. توجه داشته باشید در کادر رمزعبور، رمزعبور دلخواه خود را که باید حداقل شش کاراکتر و ترکیبی از حروف و اعداد به انگلیسی باشد را وارد نمایید.

در صورتی که نسخه‌ی جدید شید بر روی سیستم شما نصب است:
– برنامه شید را اجرا کنید و در سمت راست بالا بر روی دکمه ورود کلیک نمایید. شماره همراه خود را وارد کنید و سپس «گام بعد» را انتخاب نمایید. اگر تا به حال ثبت نام انجام نداده باشید، به صفحه «ثبت نام در شید» هدایت خواهید شد. توجه داشته باشید در کادر رمزعبور، رمزعبور دلخواه خود را که باید حداقل شش کاراکتر و ترکیبی از حروف و اعداد به انگلیسی باشد را وارد نمایید.

در سایت شید از قسمت «خرید/تمدید» نسبت به خرید کد فعال‌سازی اقدام نمایید. بعد از اتمام خرید، کد فعال‌سازی به شماره همراه شما پیامک می‌شود. برنامه شید را اجرا کنید، در صفحه اصلی گزینه «درباره ی برنامه» و سپس «برو به فعال‌سازی» را انتخاب نمایید. کد فعال‌سازی خریداری شده را وارد نمایید و ضد ویروس شید را فعال کنید.
حساب کاربری، شماره همراه شماست و رمز‌عبوری که در زمان ثبت نام به دلخواه خود مشخص کرده‌اید. با استفاده از حساب کاربری به غیر از فعال‌سازی محصولات، می‌توانید دستگاه‌های خود را مدیریت کرده و از امکانات پنل وب (شامل سامانه ضد سرقت) نیز بهره‌مند شوید.
برنامه ضد ویروس شید را اجرا کنید، در صفحه اصلی گزینه «درباره‌ی برنامه» و سپس «برو به فعال‌سازی» را انتخاب نمایید. کد فعال‌سازی خریداری شده را وارد نمایید و ضد ویروس شید را فعال کنید.
نسخه ۲.۳ شید دیگر قابل استفاده نمی‌باشد. کد فعال‌سازی برای نسخه جدید شید می‌باشد. شما می‌توانید از قسمت «دانلود» سایت نسخه جدید را دریافت نمایید.
متاسفانه نسخه جدید ضد ویروس شید از ویندوزXP  پشتیبانی نمی‌کند.
بعد از ثبت نام و ورود به حساب کاربری، در صفحه اصلی گزینه «درباره‌ی برنامه» و سپس «برو به فعال‌سازی» را انتخاب نمایید. کد فعال‌سازی اول را وارد نمایید و ضد ویروس شید را فعال کنید. سپس «اجرای برنامه» را بزنید و «تمدید فعال‌سازی» را انتخاب کنید و کد فعال‌سازی دوم را وارد نمایید تا به اعتبار باقی مانده شما اضافه گردد.
برای نصب نسخه‌ جدید نیازی به حذف نسخه‌ قدیم نیست. با نصب نسخه‌ جدید به صورت خودکار نسخه قدیم از سیستم شما حذف می‌گردد.
بله شما می‌توانید با ورود به حساب کاربری خود (با استفاده از شماره همراه‌تان) چند سیستم را فعال کنید. برای این منظور شما می‌توانید از چند کد فعال‌سازی تک‌کاربره استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید با استفاده از یک کد فعال‌سازی چندکاربره این کار را انجام دهید.
خیر. با وارد کردن کد فعال‌سازی جدید در برنامه به اعتبار باقی مانده شما اضافه می‌گردد. اعتبار شما حاصل مجموع مدت باقی مانده از فعال‌سازی قبل و مدت اعتبار کد فعال‌سازی جدید است.
خیر. بعد از نصب برنامه شید وارد حساب کاربری خود شوید تا ادامه اعتبار شما در ویندوز جدید مجددا فعال گردد. اطلاعات لازم برای ورود به حساب کاربری، شماره همراه شما و رمز عبوری است که در زمان ثبت نام به دلخواه خود مشخص کرده‌اید. اگر رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید، فراموشی رمز را انتخاب نمایید و با طی مراحل آن، رمز عبور جدید تعیین نمایید.
خیر. کد فعال‌سازی فقط یک بار در سیستم وارد می‌شود و دیگر نیازی به وارد کردن مجدد آن نمی‌‌باشد. در نصب های بعدی باید وارد حساب کاربری خود شوید.
خیر. شما هر چند بار که بخواهید می‌توانید ویندوز سیستم خود را عوض کنید و بعد از نصب برنامه شید از باقی مانده اعتبار خود استفاده نمایید. ولی برای تعویض سیستم (کامپیوتر یا لپ‌تاپ) محدودیت وجود دارد و شما حداکثر ۵ بار می‌توانید از قابلیت انتقال اعتبار استفاده نمایید.
خیر. امکان تغییر شماره همراه تا پایان اعتبار وجود ندارد و اگر با شماره همراه دیگری در همان سیستم وارد برنامه شوید باید کد فعال‌سازی جدید خریداری نمایید.
در صورت تمایل می توانید شماره همراه معرف خود را در هنگام اولین فعال‌سازی در قسمت کد معرف در برنامه وارد کنید. با ثبت معرف در هنگام فعال‌سازی، یک کد فعال‌سازی هدیه با اعتبار دو ماهه، برای معرف شما به صورت رایگان ارسال خواهد شد.
در سایت شید به قسمت «خرید/تمدید» مراجعه کنید. محصول مورد نظر خود را انتخاب نمایید و کد تخفیف و شماره همراه خود را در بخش‌های مربوطه وارد نمایید و گزینه «تکمیل خرید و صدور پیش فاکتور» را انتخاب کنید.
تراکنش شما ناموفق بوده است و مبلغ به حساب شما از سمت بانک برگشت داده می‌شود. با توجه به اینکه پیامک برگشت وجه ارسال نمی‌شود، تراکنش حساب خود را ۷۲ ساعت بعد از خرید، بررسی کنید و در صورتی که مبلغ به حساب شما برگشت داده نشده بود برای پیگیری با پشتیبانی تماس بگیرید.
با خریداری کد‌های چند کاربره، می‌توانید ضمن برخورداری از تخفیف کدهای چند کاربره، برنامه شید را بر روی چند سیستم نصب و فعال کنید. در حال حاضر خرید کدهای تک کاربره، سه کاربره و پنج کاربره از طریق وب سایت شید‌افزار رایانه امکان پذیر است.
در طول ۲۴ ساعت شبانه روز می‌توانید با شماره ۰۲۳۳۱۷۳ داخلی ۱ تماس بگیرید.
شما می‌توانید در روز‌های کاری در بازه‌ زمانی 8:00 تا 20:00 با شماره 0233173 داخلی 2 تماس بگیرید.